Etykiety czyste lub zadrukowane

Etykiety dla Twojego biznesu

Etykiety dla logistyki

Efprinta etykiety dla logistykiEtykiety dla logistyczne są niezbędne we wszystkich firmach, w których proces produkcji, pakowania, transportu oraz odbioru towaru połączony jest w jedną całość. Etykieta logistyczna ma za zadanie przekazanie podstawowych informacji dotyczących zawartości jednostki transportowej wszystkim partnerom handlowym, zapewniając odczyt wzrokowy lub identyfikację przy użyciu skanerów kodów. Dla prawidłowego przepływu informacji wykluczających pomyłki i błędy, niezbędna jest etykieta poprawnie zadrukowana na odpowiednio dobranym surowcu. Gwarancję najwyższej jakości druku zapewniają urządzenia, których jesteśmy dystrybutorem. 

Etykiety na kosmetyki

Etykiety branża kosmetyczna, etykiety na kosmetykiBranża kosmetyczna jest najbardziej wymagającą spośród wszystkich odbiorców etykiet. Dla większości klientów finezja opakowania jest obok właściwości produktu cechą decydującą o zakupie. Często ciekawa etykieta przyciąga uwagę Klienta. Dzięki niej, produkt wyróżnia się z pozostałych na sklepowej półce.

W naszej ofercie znajdują się etykiety wykonane z folii metalizowanych lub folii transparentnych. Na życzenie klienta stosujemy złocenia, srebrzenia oraz lakiery błyszczące. Etykiety przeznaczone na kosmetyki wykonane przez naszą firmę są odporne na zabrudzenia oraz wilgoć.

Etykiety na napoje

Efprinta_etykiety na napoje, etykiety na piwo, etykiety na butelkiEtykiety na butelki i napoje poza funkcją informacyjną, pełnią także funkcję marketingową, mającą na celu przyciąganie wzroku oraz nakłonienie do zakupu danego towaru. Oprócz wyeksponowanego logotypu firmy oraz dużej nazwy produktu, etykiety na napoje i butelki zawierają szereg informacji zapisanych drobnym drukiem takich jak: składniki mineralne, wartości odżywcze, dane teleadresowe producenta, kod kreskowy. Dzięki zastosowaniu fleksograficznej jakości druku jesteśmy w stanie uzyskać jednocześnie intensywne, żywe kolory oraz ostrość umożliwiającą zamieszczenie na etykiecie drobnego druku lub grafiki. Do produkcji etykiet na butelki szklane stosujemy papier półbłyszczący, uszlachetniany lakierami błyszczącymi lub matowymi. W przypadku butelek plastikowych stosujemy folie białe i transparentne z klejem na warstwie spodniej.

Etykiety na wędliny i mięsa

Efprinta_etykiety na mięso i wędliny, etykiety samoprzylepne na mięsoEtykiety dla branży mięsnej podlegają rygorystycznym wymogom dotyczącym materiałów, z których są wykonane. Specjalny papier oraz farby wykorzystywane przez naszą firmę posiadają odpowiednie atesty, które dzięki swoim właściwościom nie ingerują w strukturę żywności, są odporne na tłuszcze, wodę oraz niskie temperatury.

W swojej ofercie posiadamy etykiety białe, które spełniają wyłącznie funkcję informacyjną oraz etykiety kolorowe zapewniające dodatkowo realistyczne odwzorowanie kolorów. Te ostatnie w celu wydłużenia ich żywotności pokrywane są specjalnymi lakierami UV posiadającymi wymagane atesty. Etykiety kolorowe oprócz funkcji informacyjnych pełnią także rolę marketingową. Profesjonalnie zaprojektowana i wydrukowana etykieta wyróżnia produkt w gąszczu konkurencji, skłania do zakupu oraz zwiększa rozpoznawalność marki.

Zapewniamy, że wszystkie produkowane przez nas etykiety przeznaczone dla mięs i wędlin są bezpieczne dla żywności.

Etykiety na owoce i warzywa

Efprinta_etykiety na warzywa i owoceEtykiety dla przemysłu owocowo-warzywnego , zazwyczaj kolorowe o ciekawych kształtach, informują klienta m.in. o kraju lub regionie, z którego pochodzi produkt, poprzez kod o warunkach hodowli oraz w przypadku jabłek o cechach takich jak: smak czy twardość.

Do produkcji tego typu etykiet stosujemy kleje akrylowe i kauczukowe posiadające odpowiednie atesty, które nie pozostawiają śladów na produktach. Ze względu na sposób aplikacji etykiet w warunkach chłodniczych używamy specjalnej folii lub papieru przeznaczonego do kontaktu ze świeżą żywnością, zachowującego swoje właściwości w niskich temperaturach.

Etykiety spożywcze

Efprinta_etykiety spożywcze

Etykiety na żywności powinny być czytelne, nieusuwalne i zrozumiałe, nie mogą wprowadzać w błąd oraz pomijać istotnych informacji.

Etykiety na produkty spożywcze oprócz funkcji informacyjnych pełnią także funkcje marketingową, mającą na celu przyciąganie wzroku oraz nakłonienie do zakupu danego towaru. Oprócz wyeksponowanego logotypu firmy, dużej oraz krzykliwej nazwy produktu, etykiety muszą zawierać szereg informacji zapisanych drobnym drukiem takich jak: kod kreskowy, partia produkcyjna, termin przydatności do spożycia, zawartość netto lub ilość sztuk, warunki przechowywania czy informacje o wartości odżywczej. Dzięki zastosowaniu fleksograficznej jakości druku, jesteśmy w stanie uzyskać jednocześnie intensywne, żywe kolory oraz ostrość umożliwiającą zamieszczenie na etykiecie drobnego druku lub grafiki. Wszystkie kleje, które stosujemy do produkcji etykiet na żywność posiadają niezbędne atesty. W przypadku etykiet dla produktów głęboko mrożonych używamy klejów kauczukowych. Produkowane przez nas etykiety mogą także posiadać miejsce na samodzielnie naklejane kody kreskowe. Niezbędne jest jednak posiadanie własnej drukarki etykiet, odpowiednio dobranych taśm termotransferowych oraz etykiet na rolce.

Etykiety na suplementy diety

Efprinta_etykiety na suplementy, branża farmaceutycznaEtykiety branży farmaceutycznej ze względu na wagę zawartych na nich informacji podlegają najwyższym rygorom kontroli.

Niezwykle istotna jest czytelność, zgodność merytoryczna oraz zarejestrowany wzór. W naszej ofercie posiadamy niestandardowe wielobarwne etykiety często ozdabiane złoceniami oraz kolorami metalizującymi, które przyciągają uwagę klientów. W dużej mierze od atrakcyjnej etykiety zależy czy potencjalny klient zainteresuje się produktem i czy zechce po niego sięgnąć.

Etykiety na alkohole

Efprinta_etykiety na wino, etykiety dla branży alkoholowejEtykiety dedykowane branży alkoholowej to często małe dzieła sztuki. Te najlepiej zaprojektowane i wydrukowane przyczyniają się do zwiększenia sprzedaży danego trunku.  Wśród setek rodzajów alkoholi klienci wybierają te o intrygujących etykietach, mogących niejednokrotnie pełnić rolę wyrafinowanego prezentu lub ozdoby stołu.
Przy wyborze etykiety na wino lub piwo, proponujemy naszym Klientom etykiety drukowane na specjalnym, szlachetnym papierze typu kraft lub na papierach samoprzylepnych o matowej powierzchni. 

Polecamy także usługi naszych grafików, będących w stanie zaprojektować etykiety niebanalne, które wyróżnią Państwa alkohol spośród setek innych trunków.

Etykiety do wag etykietujących

Efprinta_ wagi etykietujące, wagi w sklepachEtykiety do wag sklepowych, wag etykietujących dla przemysłu czy zakładów produkcyjnych zawierają szereg danych, które w zależności od branży informują klienta m.in. o masie produktu, składzie, cenie, a także w przypadku produktów spożywczych, o terminie przydatności do spożycia. Ze względu na niewielką powierzchnię etykieta do wag wymaga precyzji wydruku, którą zapewniają najwyższej jakości papier oraz dobrej jakości drukarki. W naszej stałej ofercie posiadamy etykiety najwyższej jakości, wykorzystywane niemalże we wszystkich wagach użytkowanych w Polsce. Możemy również zaproponować etykiety niestandardowe ze względu na rozmiar, moc kleju czy inne parametry.

Zawieszki Friut Tag

Efprinta_etykiety fruit tagEtykiety typu Fruit Tag to bardzo mocne etykiety, które są powszechnie wykorzystywane jako element do zamykania siatek z warzywami czy owocami.

Wykonane są zwykle ze specjalnego laminatu polipropylenowego i papieru termicznego posiadającego specjalne atesty. Etykiety Fruit Tag mogą być zadrukowane techniką fleksograficzną z zastrzeżeniem, że farby winny charakteryzować się niską migracją ze względu na kontakt z żywnością. Przy pomocy drukarki termicznej istnieje możliwość naniesienia dowolnych danych na etykietę.

Przywieszki ogrodnicze

Efprinta_etykiety ogrodnicze, przywieszki ogrodniczePrzywieszki dla branży ogrodniczej wykonane są z tworzywa sztucznego (PET, PE) z możliwością dwustronnego zadruku.

Stosowane są do oznaczania produktów w szkółkach leśnych, kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Dzięki swoim właściwościom zachowują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na czynniki zewnętrzne takie jak zmienna temperatura, promieniowanie UV czy wilgotność. Przy pomocy drukarki termicznej istnieje możliwość naniesienia dowolnych danych na etykietę.

Przywieszki do ubrań

Efprinta_przywieszki do ubrań, branża odzieżowa

Przywieszki do odzieży pełnią rolę etykiety, przyciągają wzrok a także informują potencjalnego klienta o właściwościach produktu, świadczą o wysokiej jakości towaru. Mogą zawierać logo, skład czy dowolną informację. Przywieszki są powszechnie stosowane w branży odzieżowej.

Przywieszki wykonujemy z kartonu o dowolnym kształcie wraz z dziurką, dającą możliwość dołączenia do produktu. W zależności od potrzeb, druk może być jedno lub dwustronny, pokryty lakierem transparentnym wzmacniającym i utrwalającym kolor. Korzystając z drukarek termotransferowych mamy możliwość naniesienia dowolnych danych.

Branża turystyczna

Efprinta_przywieszki do bagażu, branża transportowa

Etykiety na bagaże mają ułatwić obsługę pasażerów przez firmy świadczące usługi transportowe takie jak lotniska czy kolej. Pozwalają na szybką identyfikację bagażu. Takie przywieszki czy etykiety samoprzylepne mogą być wstępnie zadrukowane, z możliwością naniesienia dodatkowych danych.

Aby samodzielnie zadrukować przywieszkę, niezbędne jest użycie odpowiednio dobranej drukarki oraz folii termotransferowej.  Kartoniki możemy przygotować w dowolnym kształcie, długości, z dziurką lub perforacją ułatwiającą odrywanie.

Branża art. gospodarstwa domowego

Efprinta_etykiety na produkty chemiczne, etykiety branża gospodarstwa domowegoW celu oznaczenia opakowań, które zawierają produkty chemiczne, proponujemy etykiety samoprzylepne wykonane z folii odpornej na zróżnicowane warunki atmosferyczne, zawierające mocny klej odporny na substancje chemiczne.

Etykiety dla branży chemicznej muszą charakteryzować się dużą trwałością oraz odpornością na ścieranie. W przypadku środków żrących polecamy etykiety wielowarstwowe, które dodatkowo zabezpieczone są kilkoma warstwami laminatu.

Branża chemiczna

Efprinta_etykiety branża chemicznaEtykiety ostrzegawcze, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie informować nas o niebezpieczeństwie czy o tym, że w opakowaniu umieszczone jest szkło. W celu oznaczenia pojemników zawierających chemikalia proponujemy etykiety samoprzylepne wykonane z folii odpornej na zróżnicowane warunki atmosferyczne, zawierające mocny klej odporny na substancje chemiczne.

W przypadku środków żrących polecamy etykiety wielowarstwowe, które dodatkowo zabezpieczone są kilkoma warstwami laminatu.

Etykiety na beton

Efprinta_ etykiety na betonEtykiety dedykowane branży budowlanej wymagają użycia niezwykle mocnego kleju, który zapewni przyczepność do powierzchni nierównych, często na stosunkowo dużej przestrzeni bez styku z podłożem. Tego typu etykiety muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zmienne warunki atmosferyczne. Konieczny jest odpowiednio dobrany surowiec. Ze względu na działanie czynników atmosferycznych, etykiety na betony przygotowywane są na specjalnych podkładach. Nasze etykiety zachowują swoje właściwości w zakresie temperatur od -40 do 60°C.

Zostaw wiadomość

Chciałbyś zadać pytanie dotyczące wyceny lub projektu?

Napisz do nas